Tuesday Oct 15, 2013

1:00 PM  Immunity for Art Works on International Loan: Immunity from Seizure or Immunity from Jurisdiction?   Coronation Suite  Moderator: Patty Gerstenblith
Program Chair: Patty Gerstenblith
Speakers: Gregor Kleinknecht, Stephen J. Knerly, Jr., Howard Spiegler, Nout van Woudenberg
1:00 PM  The Other Merger: Statutory Mergers and Structuring Opportunities within the EU and Across its Borders   Crystal Palace  Moderator: Sabine Klett
Program Chairs: Mattia Colonnelli de Gasperis, Sabine Klett
Speakers: Mattia Colonnelli de Gasperis, Todd Taylor, Lonneke van Moorselaar, Jie Chen
1:00 PM  You’re Not in Kansas Anymore: European Corporate Counsel Perspectives on Conflict Management   Harvest Suite  Moderator: Richard Naimark
Program Chair: Mark Appel
Speakers: Wolf Von Kumberg, Pierre-Jérôme Abric, Christine Guerrier
2:30 PM  Human Rights and Environmental Protection: From Tentative Embrace to Powerful Partnership   Crystal Palace  Moderator: Carlos de Miguel Perales
Program Chairs: Carlos de Miguel Perales, Kim Smacnziak
Speakers: Sir Jeremy Sullivan, Richard Buxton, David Desforges, Tom Bradford
2:30 PM  REIT’s for Cross Border Investment in Real Estate: is it their time?   Coronation Suite  Moderator: Ricardo Leon
Program Chair: Ricardo Leon
Speakers: Jeremy Cape, Foong Yuen Ping, Giovanni Gregoratti, Peter M. Fass
2:30 PM  Welcome to London! Options for foreign lawyers and law firms in the UK and Europe   Harvest Suite  Moderators: Stephen Denyer, Nankunda Katangaza
Program Chair: Charlotte Ford
Speakers: Jenny Crewe, Yves Hayaux-du-Tilly, Wagner Mesquita, Harold Paisner
4:30 PM  International Litigation Strategy: Tactics for Today   Harvest Suite  Program Chair: Bart Legum
Speakers: Theodore Edelman, Helen Mountfield QC, Paul Starrett
4:30 PM  Legal Management JEOPARDY: Managing Law Firm Relationships To Avoid Unintended Consequences   Crystal Palace  Moderators: Holly Silver, William Black
Program Chairs: William Black, Peggy Kubicz Hall, Holly Silver
Speakers: Susan de Silva, Sandeep Kapoor, Kayra Ucer, Roger Williams, Timothy Raymond Howe, Dr. Christopher C. King, Wolfgang Kapek
4:30 PM  Magna Carta: The Fountain of Freedom and Democracy   Coronation Suite  Moderator: Daniel Magraw
Program Chairs: Anna Mance, Andrea Martinez
Speakers: Nicolas A. Robinson, Nicolas Vincent, Chief Judge Diane Wood, Sir Robert Worcester
Event - Submitting Program Chair: Daniel Magraw
6:30 PM  Special Welcome Reception at the House of Lords    
Back To Top

Wednesday Oct 16, 2013

8:00 AM  Developing Effective Client Relationships   Ball Room 3  Program Chair: Martin Smith
Speakers: Stephen Denyer, Suzanne Fine, Tony King, Patrick McCann
8:00 AM  Fostering Rule of Law and Intellectual Property from the Ground Up - Fair Trade Music   Harvest Suite  Moderator: Jeffrey Aresty
Program Chairs: Jeffrey Aresty, Ruha Devanesan
Speakers: Ruha Devanesan, Andrew Dubber, Jez Collins, Lu Edmonds
9:00 AM  OPENING CEREMONY: Justice and the Rule of Law: Where Have We Come From and Where Are We Going?   Ball Room 2  Moderator: Clive Anderson
Speakers: The Right Hon. Dominic Grieve QC MP, The Rt. Hon Lord Chief Judge of Draycote, Chief Judge Diane Wood, Sir Sydney Kentridge KCMG, QC, Bruce C. Swartz
9:00 AM  OPENING CEREMONY: Welcome Remarks   Ball Room 2  Speakers: Gabrielle Buckley, Andrew Caplan, Maura McGowan QC, James R. Silkenat, The Honorable Matthew Barzun
11:00 AM  CANCELLED: The U.S. UK Extradition Treaty 2003: Balanced or Imbalanced?   Harvest Suite  Program Chair: Lord David Hacking
11:00 AM  Doing a Cross Border Deal: Ethics and the M&A Lawyer   Ball Room 3  Moderator: Jeff Kerbel
Program Chair: Jeff Kerbel
Speakers: Joseph Basile, Marcelo Bombau, Jeremy McClane, Frances Murphy
11:00 AM  Fighting Corruption in International Infrastructure   Crystal Palace  Moderator: Graham Hand
Program Chair: Kate Matthews
Speakers: Edward Fashole-Luke, Sophie Scemla
11:00 AM  It’s Cold Outside: Asset Freezing Orders, Mareva Injunctions and the New U.S. Uniform Law   Ball Room 2  Moderator: Steven Richman
Program Chair: Steven Richman
Speakers: Todd Burke, Michael Todd
11:00 AM  Non-CLE Program The US Budget Crisis: What has it done for America? What has it done for the World?   Harvest Suite  Moderators: Lydia Banerjee, James Bickford-Smith
Program Chairs: Lord David Hacking, William C. Hubbard
11:00 AM  North Korean Concentration Camps Exposed: The Response of the International Community   Serpentine  Moderators: James Armstead, Jared Genser
Program Chairs: James Armstead, Gregory MacKenzie
Speakers: David Hawk, Sir Geoffrey Nice, Leila Nadya Sadat
11:00 AM  Where Did All the Women Go? The Discrepancy Between Gender Neutral Hiring and the Lack of Female Leadership in International Law Firms   Coronation Suite  Moderator: Helen Colquhoun
Program Chairs: Anna Birtwistle, Christina Hultsch
Speakers: Lucy Scott-Moncrieff, Rebecca Ford, Caroline Turner
12:45 PM  Luncheon with The Right Honourable Sir John Thomas   Grand Ballroom 1 
2:30 PM  Anti-Corruption Compliance and Local Law: What To Do When Local Law Prevents You From Complying with the FCPA   Ball Room 2  Moderator: Thomas Firestone
Program Chair: Thomas Firestone
Speakers: Winston Chan , William P. Olsen, Lisa Osofsky
2:30 PM  Employee Participation on European Level: Unfamiliar Beast or Model for International Corporations?   Ball Room 3  Moderators: Jan Rudolph, Alan Koral
Program Chairs: Alan Koral, Jan Rudolph
Speakers: Keith Corkan, Els de Wind, Roselyn S. Sands
2:30 PM  From Legal Education to Legal Solutions: Preparing for Global Legal Practice   Harvest Suite  Moderator: Blair Kauffman
Program Chairs: Joan Howland, Chang Wang
Speakers: Iole Fargnoli, Meng Wan, Joan Howland, Chang Wang
2:30 PM  Global Responses to Gender-Based Violence: The Good, The Bad, The Obnoxious!   Serpentine  Moderator: Linda Strite Murnane
Program Chair: Olufunmi Oluyede
Speakers: Andrea Boxill, Christine Byron, Judith C. Chirlin, Susan Nwanze, Aaron Schildhaus, Priti Suri
2:30 PM  P.R.I.M.E.ing the Pump: A Quadrillion Reasons Why the Newest Tribunal on The Hague Block is One for Finance   Coronation Suite  Moderator: Jeffrey Golden
Program Chairs: Louraine Arkfeld, Marilyn Kaman, Camilla Perera, Yaraslau Kryvoi
Speakers: David Baragwanath, Eli Whitney Debevoise II
2:30 PM  Transatlantic Defense Cooperation: Challenges and Opportunities in a New Regulatory and Enforcement Era   Crystal Palace  Moderator: Geoffrey Goodale
Program Chair: Geoffrey Goodale
Speakers: David Green QC, James Hursch, Joyce Remington, Kimberly A. Strosnider
4:30 PM  A Family Affair: An International View on Governance, Succession and Dispute Resolution in Family Owned Enterprises   Harvest Suite  Moderator: Manuel Liatowitsch
Program Chairs: Manuel Liatowitsch, Basil Zirinis
Speakers: Line-Alexa Glotin, Rupert Ticehurst, Basil Zirinis, Sonia Velasco
4:30 PM  Fraud, Comity and the Rule of Law: Balancing Global Concerns with Recognition and Enforcement of Foreign Judgments in Civil and Common-Law Countries   Ball Room 2  Moderator: Mike Carroll
Program Chair: Perlette Jura
Speakers: Francisco Aninat, Ned Beale, James Berger, Linda Silberman
4:30 PM  Making a Difference - Enhancing a Career: The Key Role of Everyday Lawyers In Legal Empowerment of the Poor Projects.   Serpentine  Moderator: Mitchell A. Orpett
Program Chair: Mitchell Orpett
Speakers: Tara Camm, The Hon. Dame Linda Dobbs, Chris Marshall, David Ofosu-Dorte
4:30 PM  Opting Into the UN Convention on Contracts for the International Sale of Goods: Choice of Law in Non-Convention States   Crystal Palace  Moderators: Lawrence D.W. Graves, William P. Johnson
Program Chairs: Lawrence D.W. Graves, William P. Johnson
Speakers: Caterina Gardiner, Paulo Brancher, Prashant Mara
4:30 PM  The Costs and Consequences of Section 1504 of the Dodd-Frank Act: How to Prevent Congress’ Fight Against the “Resource Curse” From Becoming a “Disclosure Curse” for U.S. Companies   Coronation Suite  Moderator: John Wilkerson
Program Chair: John Wilkerson
Speakers: Raymond Brown, Neil Roland, Ricardo Silva, Karina Litvack
4:30 PM  Whistleblower Claims Under International Law: An Update on Enforcement and Defense   Ball Room 3  Moderators: Helen Colquhoun, Philip Berkowitz
Program Chair: Anders Etgen Reitz
Speakers: Thomas Mueller-Bonanni, Edward O'Callaghan, Frances Phillips Taft, Nicola Rabson
6:00 PM  Tours at the Temple Church    
7:00 PM  Opening Reception at the Honourable Society of the Middle Temple    
Back To Top

Thursday Oct 17, 2013

8:00 AM  Around the World in 80 Bars: A Global Review of Bar Admission Requirements for Transnational Practitioners   Ball Room 3  Moderators: William Mock, Diane Penneys Edelman
Program Chairs: William P. Johnson, Mark Shulman, Mark Wojcik
Speakers: Stephen Denyer, Russell Dombrow, Nancy A. Matos
8:00 AM  Quotas for Women on Boards - should women in the profession support the European Commission proposal?   Harvest Suite  Moderator: Lisa Savitt
Program Chair: Lisa Savitt
Speakers: Anne Durez, Tamara Box
9:00 AM  A Look Behind the Curtain: Decision-Making in International Arbitral Tribunals   Ball Room 2  Program Chair: James Menz
Speakers: Jose Astigarraga, Nayla Comair-Obeid, Hilary Heilbron QC, Jingzhou Tao, Georg von Segesser
9:00 AM  How Is the UK Bribery Act Doing in Practice?   Ball Room 3  Moderators: Stuart Deming, Mikhail Reider-Gordon
Program Chairs: Truman Butler, Stuart Deming, Mikhail Reider-Gordon
Speakers: Alun Milford, Vivian Robinson QC, Jonathan Fisher QC
9:00 AM  Repatriation of Stolen Assets: Challenges & Opportunities   Harvest Suite  Moderator: James Lord
Program Chair: Obiamaka Madubuko
Speakers: James Maton, Barry Robinson, Emile van der Does de Willebois
9:00 AM  Social Media: A Web of Challenges   Serpentine  Moderator: Catherine O'Flynn
Program Chair: Catherine O'Flynn
Speakers: Matt Hodkinson, Melanie Smith, Jyn Schultze-Melling
9:00 AM  Stemming the Tide: How Governments Can Stop Human Trafficking   Coronation  Moderator: Sam McCahon
Program Chair: Sam McCahon
Speakers: Ambassador Luis deBaca, James Behan, Laura Lederer, Fiona David
9:00 AM  Trends in International IPOs   Crystal Palace  Moderator: Daniel Winterfeldt
Program Chairs: Edward Bibko, Daniel Winterfeldt
Speakers: Mark Bicknell, Laura Holleman, Katya Kuznetsova, Rupert Walford
11:00 AM  Central and Eastern European Roundtable   Serpentine Suite  Program Chairs: Isabella Bunn, Steven Richman
Speakers: Justyna Szpara, Kasia Czyzewska, Holger Bielesz, Aleksander Stawicki
11:00 AM  Collective Actions in Europe: Go Directly to London?   Ball Room 2  Moderator: Fiona Schaeffer
Program Chairs: Bruno Peixoto, Fiona Schaeffer
Speakers: Thomas Funke, Anthony Maton, Bea Tormey, Mark Brealey
11:00 AM  Rethinking Boilerplate in International Employment Contracts   Crystal Palace  Moderator: Carson Burnham
Program Chairs: Carson Burnham, Bonnie Puckett
Speakers: Stephen Barrett, Enzo Canales, K. Lesli Ligorner
11:00 AM  Shared Parenting: Different Courts' Approaches Across the Globe   Harvest Suite  Moderator: Eliza Hebditch
Program Chair: Eliza Hebditch
Speakers: Jessica Sandberg, Sir Andrew McFarlane, Lord Justice of Appeal, Professor Jane Fortin, Ian Edge, Jeremy Morley
11:00 AM  The Smartphone Patent Wars: What's New Under The Sun?   Ball Room 3  Moderator: Philip Marsden
Program Chair: Dina Kallay
Speakers: Dina Kallay, Thomas Kramler, Giustino De Sanctis, Hwang Lee
11:00 AM  Trends in International Regulation of Securities Markets   Coronation Suite  Moderator: Mike Eisenberg
Program Chair: Dorothee Fischer-Appelt
Speakers: Elke König, Elisse Walter, Steven Maijoor
12:45 PM  Luncheon with Baroness O’Neill of Bengarve   Ball Room 1 
2:30 PM  Employment Jurisdiction Battles: Posting US Employees to Europe   Harvest Suite  Program Chairs: Lord David Hacking, Sir Michael Burton
Speakers: David Reade Q.C., Pamela Thomson-Hall, Matthew Howse, Alan Koral
2:30 PM  Global Anti-Corruption and Anti-Cartel Investigations: Risk Management and Crisis Handling   Ball Room 3  Moderators: Yves Botteman, Elisa Kearney
Program Chairs: Yves Botteman, Elisa Kearney
Speakers: Richard Battaglia, Mariana Tavares de Araujo, Eckart Wagner
2:30 PM  Has Regulation of Securities Offerings Now Diverged Between Europe and the US? Implications for Global Markets.   Crystal Palace  Program Chair: Daniel Bushner
Speakers: Melinda Arsouze, Nicholas Baumgartner, Peter Castellon, Aparna Ravi
2:30 PM  The General Counsel Roundtable - How to Prepare for and Address the Toughest Challenges of Being (and Becoming) a General Counsel Today   Ball Room 2  Program Chair: Dieter Schmitz
Speakers: Karen Gallivan, Mark J. Ohringer, James J. Seifert, Brent A. Walters, Victoria Hull
2:30 PM  Towards an International Piracy Tribunal   Serpentine  Moderator: James Fry
Program Chair: James Fry
Speakers: M. Cherif Bassiouni, Alexis Blane, Wui Ling Cheah, Santiago Villalpando
2:30 PM  Where In The World Is Your Evidence? The Challenges of Gathering Electronic Information Worldwide For Litigation, Arbitration and Investigations   Coronation Suite  Moderator: Kenneth Rashbaum
Program Chair: Kenneth Rashbaum
Speakers: Juliana Abrusio, Rob Corbet, Joe Raia
4:30 PM  If You Build it They Will Come: Building Mediation in Developing Countries   Harvest Suite  Moderator: Stephen Younger
Program Chairs: Jacqueline Gichinga, Isabella Bunn
Speakers: Zaza Johnson Elsheikh, Justice Ambeng Kandakasi, Nina Mocheva, Rahim Shamji, Joseph Tirado
4:30 PM  Investing in Emerging Countries: Practical Tips   Crystal Palace  Moderator: My Linh Vu-Grégoire
Program Chair: Laurent Garzaniti
Speakers: Saul Feilbogen, Sonia Velasco, Laurent Garzaniti
4:30 PM  Letting Slip the Dogs of War: Using Civil and Criminal Remedies to Recover Stolen Assets   Serpentine  Moderator: Joseph Raia
Program Chairs: Saverio Lembo, Joseph Raia
Speakers: Robert Hunter, Ibtissem Lassoued, Saverio Lembo, Caroline Abela
4:30 PM  Merger Control in the EU and US vs. China and Brazil: How Do the Newcomers Compare to Established Jurisdictions?   Ball Room 3  Program Chairs: Michael Byowitz, Alfredo O'Farrell
Speakers: Yao Feng, Claire Jeffs, Barbara Rosenberg
4:30 PM  Mobile & Global: A Case Study in What Assignees Need to Know When Undertaking an International Assignment, from an Immigration, Employment, and Family Law Perspective   Coronation Suite  Moderator: David Allison
Program Chair: David Allison
Speakers: Paul Callaghan, Rachel Kelsey, Caron Pope, His Honour Judge Philip Waller CBE
4:30 PM  Private International Law: What's New and What's on the Horizon? The Theberge Award Winners' Panel   Ball Room 2  Moderators: Lelia Mooney, Mark E. Wojcik
Program Chairs: Lelia Mooney, Mark Wojcik
Speakers: Harold S. Burman, David Stewart, Louise Ellen Teitz, Peter Winship
7:00 PM  Reception at the Tate Britain    
Back To Top

Friday Oct 18, 2013

9:00 AM  Addressing Abuses in International Arbitration   Ball Room 2  Moderator: Bruce Macaulay
Program Chair: Anne K. Hoffmann
Speakers: Sir David Steel, Dr. Wolfgang Peter, John Fellas, Andrew Clarke, Adrian Winstanley
9:00 AM  Fall Down, Go Splash: The Aftermath of the Demise of an Offshore Hedge (or Other) Fund   Harvest Suite  Moderator: Lorcan Tiernan
Program Chairs: Lorcan Tiernan, Richard Walsh
Speakers: Paul Kennedy, Tom Lowe, Judith Elkin, Mike Saville, Chad Schmerler
9:00 AM  Human Rights: A Battleground for Employers and Unions?   Crystal Palace  Moderator: Charles Engeman
Program Chair: Charles Engeman
Speakers: Brent Wilton, Pietro Straulino Rodriguez, Kevin Jones, Bronwyn McKenna
9:00 AM  M&A Roundtable   Ball Room 3  Program Chairs: Michel Bonne, Jérôme Vermeylen, Pieter Van den Broeck
Speakers: Michel Bonne, Jérôme Vermeylen, Pieter Van den Broeck
9:00 AM  Termination with extreme prejudice: How the insolvency of your intellectual property licensor can kill your business   Coronation Suite  Moderator: Richard Walsh
Program Chairs: Robin Phelan, Richard Walsh
Speakers: David Barrack, Patricia Godfrey, Brett Israel, Luke Kempton
9:00 AM  What are the Limits in a Modern Democratic Society on the Freedom of Expression?   Serpentine  Moderator: Lord Neuberger of Abbotsbury
Program Chairs: Chantal-Aimée Doerries QC, Desmond Browne QC
Speakers: Lady Justice Sharp, Gavin Phillipson, Charles J. Harder, Jan Hegemann
11:00 AM  Defamation Tourism and the Art of Oral Advocacy   Crystal Palace  Moderator: Louraine Arkfeld
Program Chair: Robert F. Brodegaard
Speakers: Robert F. Brodegaard, Guy Lipe, Mark E. Wojcik, Brian C. Dunning, Felicity McMahon
11:00 AM  Diversity & Inclusion Legal Sector Update from the United Kingdom: InterLaw Diversity Forum Career Progression Report   Harvest Suite  Moderator: Baroness Patricia Scotland
Program Chair: Daniel Winterfeldt
Speakers: Lisa Webley, Liz Walker
11:00 AM  Doing a Cross Border Deal: Due Diligence   Ball Room 2  Moderator: Luis Felipe Arze
Program Chair: Luis Felipe Arze
Speakers: Nancy A. Matos, Philip Rogers, Taro Tsunoda, Paula Vieira, Matthew Jacobson
11:00 AM  Global Trends in the Regulation of Insider Trading & Market Abuse: Europe, US and Asia   Coronation Suite  Moderator: Edward F. Greene
Program Chairs: Peter Castellon, Manfred Ketzer
Speakers: Piyasena C. Perera, Elisse Walter, Nilufer von Bismarck
11:00 AM  Marrying For Money: Negotiating Real Estate Joint Ventures Between Developer/Owners and Investors After the Big Recession   Serpentine  Moderator: Philip Skinner
Program Chair: Philip Skinner
Speakers: Jan Buechsenstein, Gavin Foggo, Douglas Harrison, Terry Selzer
11:00 AM  The Business of Transparency: Corporate Social Responsibility and the Expanding Mandatory Reporting Regime   Ball Room 3  Moderator: Mikhail Reider-Gordon
Program Chair: Mikhail Reider-Gordon
Speakers: Hartmann Young, Declan Croucher, Amol Mehra, Tom Shropshire, Monty Raphael, QC
12:45 PM  Luncheon with Sam Rugege, Chief Jusitice and President of the Supreme Court of Rwanda   Grand Ballroom 1 
2:30 PM  Alternative Business Structures: Much Ado About Nothing or Falling Skies?   Coronation Suite  Program Chair: Ellyn Rosen
Speakers: Ellyn Rosen, Lucy Scott-Moncrieff, Julia Yun Hulme, James R. Silkenat
2:30 PM  Independence of Arbitrators: Different Approaches to a Universal Standard   Ball Room 2  Moderator: Glenn Hendrix
Program Chair: Nathalie Meyer Fabre
Speakers: Patrick Angénieux, Brenda Horrigan, Nathalie Meyer Fabre, Renato S. Grion
2:30 PM  IPPs in Africa: Public-Private Partnerships at Work   Serpentine  Moderator: Don DeAmicis
Program Chairs: Isabella Bunn, Jacqueline Gichinga
Speakers: Antonio Barbalho, Stephen Karangizi, Timothée Paris
2:30 PM  It’s Hard to Say Goodbye: The Do’s and Don’ts of Agency and Distributor Terminations in the European Union   Ball Room 3  Moderator: Dirk Loycke
Program Chairs: Thomas Collin, Dirk Loycke
Speakers: Ariane Destrycker, Rocco Lamura, Salli Swartz
2:30 PM  Making Space for “Ethics” in the Investigation and Prosecution of International Crimes   Crystal Palace  Moderator: Adejoke Babington-Ashaye
Program Chairs: Adejoke Babington-Ashaye, Karen Corrie
Speakers: Morris Anyah, Shamila Batohi, Jan Handzlik, Daniel Machover
2:30 PM  The Wave of New Criminal and Regulatory Customs Enforcement Investigations: Current Enforcement Agenda and Outlook for Importers Globally   Harvest Suite  Moderator: Melanie Frank
Program Chairs: Melanie Frank, Daniel Kiselbach
Speakers: Daniel Kiselbach, T. James Min, Mark Young, Stacey Toder Feldman
4:30 PM  Commercial Rights and Remedies of Celebrities in the Global Marketplace - Applying 19th Century Principles and 20th Century Laws to a 21st Century Marketing Phenomenon   Harvest Suite  Moderator: James Schnare
Program Chairs: Marco Provvidera, James Schnare
Speakers: Alexander Blumrosen, Alexandra Darraby, Kate Matthews, Marco Provvidera
4:30 PM  Current Compliance and Financing Issues and Initiatives in the Private Equity Industry   Crystal Palace  Moderator: Mark Pflug
Program Chair: Mark Pflug
Speakers: Susanna Berger, Mark Pflug, David Silk, Robin Harvey, Adam McLain
4:30 PM  Developments in Free Trade Agreements Between North America and Europe:  Is a New Trans-Atlantic Trade and Investment Agreement Within Reach And what impact Would it Have on NAFTA?   Coronation Suite  Moderators: Geoffrey Kubrick, Bernd Janzen
Program Chairs: Les Glick, Geoffrey Kubrick, Bernd Janzen
Speakers: Philipp Dupuis, Les Glick, Mark Richardson
4:30 PM  Managing Parties' Expectations in International Arbitration   Ball Room 3  Moderator: Mr Justice Vivian Ramsey
Program Chair: Chantal-Aimée Doerries QC
Speakers: Sherina Petit, Glenn Hendrix, Andre Maniam SC, Michael Stocks
4:30 PM  My Favo(u)rite Case: A Trans-Atlantic Conversation with Leading Advocates and Jurists   Ball Room 2  Moderator: Jeffrey Golden
Program Chair: Jeffrey Golden
Speakers: The Hon. Elizabeth Lacy, The Rt. Hon. the Lord Woolf of Barnes, The Hon. Prof. Sam Rugege, Cherie Blair CBE QC
7:00 PM  Chair’s Closing Reception at the London Hilton on Park Lane   Ball Room 1 
Back To Top

Saturday Oct 19, 2013

8:00 AM  Council Meeting   Coronation Suite 
11:00 AM  Young Lawyers Brunch    
Back To Top
Powered By AI-Evolution 3.1